Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir

Ameliyatsız İple Yüz Germe İşlemi Nedir, Nasıl Yapılır? Avantajları Nelerdir?

Yüz germe işlemlerinden bir tanesi ameliyatsız iple gerçekleştirilen yöntemdir. Oldukça kısa süreli yapılan bu yöntem sayesinde herkes yüzünü problem yaşamadan gerdirebilir. Üstelik bu işlemi yaptıran kişiler hiç vakit kaybetmeden normal olarak günlük aktivitelerini gerçekleştirebilme şansına da sahipler.

İple Yüz Germe Nedir?

 

İple yüz germe işlemlerinde tüm yapılanlar ameliyatsız olarak gerçekleşiyor. Kişilere yapılan lokal anestezi ile birlikte cilt germe adımları uygulanıyor. Son derece kısa sürelerde gerçekleşen iple yüz germe işlemi sadece 45 dakika sürüyor.

İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

 

Kişilerde hiçbir şekilde alerji oluşturmayan polidioksanon ipler, özel ince uçlu olan iğneler sayesinde cildin altına çapraz şekilde yerleştirilir. Böylece örümcek ağı benzeri durum meydana gelir. Elastikliğini kaybetmiş olan cilt, bu işlem sonucunda yeniden yapılandırılarak eski haline kavuşur.

İple Yüz Germe Ne Kadar Kalıcı?

 

Yüz germe için kullanılan ipler cilt içerisinde 6 ay kadar dayanabilir. Fakat bu ipler cilt altında eriseler bile kırışıklıkların giderilmesi, cildin yenilenmesi ve ciltte oluşan sarkmalar açısından etki devam eder. Tekrardan yapılanma süresi ise 2 yıldır.

İple Yüz Germe Yan Etkileri

 

Ameliyatsız yapılan yüz germe işleminde herhangi bir yan etki bulunmuyor. Lokal anestezi uygulaması söz konusu olduğu için komplikasyon gerçekleşmiyor. Yüz gerdirme işleminden 1 hafta önce mutlaka aspirin, kan sulandırıcı ve ağrı kesici ilaç türleri kullanılmamalıdır.

Avantajları Neler?

 

Ameliyatsız iple yüz gerdirme yaptıranlar şu avantajlardan yararlanıyor;

  • Avantajlardan en önemlisi ameliyatsız olarak yapılmasıdır.
  • Hiçbir şekilde genel anestezi gerektirmez.
  • Çok kısa süren bir işlemdir.
  • Yüz gerdiren kişiler aynı gün yaşantısına ve aktivitelerine devam eder.

Üstelik lokal anestezi uygulandığından dolayı herhangi bir problem gerçekleşmez.

Nerelere Uygulanır?

 

Yüz germe estetiği çene bölgesine, göz altına, boyun kısmına, ağız kenarına, gıdı kısmına, kol bölgelerine, kalçalara ve karın sarkmalarında yapılır. Genel olarak yüz gerdirme şeklinde gerçekleşir.

Uygulama Sonrasında Ne Olur?

 

Uygulamanın ardından cilt üzerinde ufak morluklar ve hafif şişlikler görülebilir. Ama oluşan bu olaylar kısa süre içerisinde kaybolur. Gerçekleştirilen yüz germe işleminden sonra 20 gün içerisinde hiçbir şekilde yüz kısmına baskı uygulamamalıdır. Yüz üstü uyuma, yüzü sert ovma ve kaşıma gibi hareketlere dikkat edilmelidir.

Kimler Yaptırabilir?

 

Ameliyatsız iple yüz germe işlemini herkes yaptırabilir. Uygulama genel olarak 30-35 yaş sonrasında tavsiye edilir. Elbette 18 yaş altında olan kişiler için bu işlem hiçbir şekilde tavsiye edilmez. Üstelik işlemin sağlıklı ve uzun süreli olması için mutlaka profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Aksi takdirde işinde profesyonel olmayan kişilerden alınan hizmetlerde çeşitli cilt problemleri meydana gelebilir. Yüz germe işleminden önce detaylı bir şekilde araştırılma yapılması bu tür problemlerin önünü tamamen kesmiş olur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir