Burun Estetiğinde Burun Düşmesi Neden Olur?

Burun Estetiğinde Burun Düşmesi Neden Olur?

Burun estetiği yaptıran kişiler, burun düşmesinin neden olduğunu da sorgular. Çünkü gereken özenin gösterilmediği durumlarda estetik sonrası burunda düşmelerin olduğu, yapılması gerekenlere dikkat edilmeyerek estetik olarak daha kötü sonuçlar elde edildiği görülür. Bu nedenle, konu hakkında; burun estetiğinde düşmenin neden olduğunu, burun düşmesinin olmaması için neler yapılması gerektiğini, hangi durumlarda estetik sonrası burunda düşmenin daha çok görüldüğü sorgulanmalıdır.

Burun Estetiğinde Burun Düşmesi Ne Kadar Sık Ortaya Çıkar?

Burun estetiği yaptıran kişiler tarafından en çok merak edilen konulardan bir tanesi de, estetik sonrasında burun düşmesi durumunun ne kadar sık ortaya çıktığı konusudur. Bu bağlamda, kesin olarak yüzdelik bir değer vermenin mümkün olmadığını bilmek gerekir. Çünkü gerekenlere dikkat eden, doktor tarafından önerilenleri göz önünde bulunduran ve yanlış uygulamalardan kaçınan insanlarda burun düşmesi görülmez. Aksi şekilde; gereken özeni göstermeyen, uygun ilaçları kullanmayan ve özellikle burun üzerine baskı yapan kişilerde burun düşmesi sık olarak görülür. Bu durum tamamen kişinin gösterecek olduğu özene bağlı olarak gerçekleşir.

Burun Estetiğinde Burun Düşmesine Neden Olan Durumlar Nelerdir?

Burun estetiği yaptıran ve burun düşmesi yaşamak istemeyen kişiler, burun düşmesinin neden olduğunu da bilmelidir. Bu bağlamda, burun estetiği sonrası burun düşmesine neden olan durumlar şu şekildedir:
• Burun üzerine yapılacak olan baskılar, estetik sonrasında burnun düşmesine neden olabilir. Özellikle estetik sonrası burnun daha hassas bir hale gelmiş olması durumunda, bu etkene bağlı olarak burun düşmesi daha sık görülür.
• Tamponların erken çıkarılmasına bağlı olarak burun düşmesi: Burun estetiği ameliyatı sonrası, burnun düşmesini önlemek amacıyla iç kısma tampon yerleştirilir. Bu tamponların amacı; burnun şekli oluşana kadar destek sağlamak, şekilsiz bir şekilde kıkırdakların ve kemiklerin birbirine kaynamasını önlemek ve daha estetik bir burun elde etmektir. Doğal olarak da tamponların çıkarılması sonucunda burun düşmeleri ortaya çıkabilir.
• Burun estetiği sonrası, doktorlar tarafından bazı ilaçlar reçete edilerek hastanın destek alması sağlanır. Bu ilaçların kullanılmıyor olması da kemik ve kıkırdak oluşumuna olumsuz etkide zarar verecektir. Bu nedenle, gereken ilaçların kullanılmaması burun düşmesine neden olur.
Başlıca bu nedenler, burun estetiği sonrasında burun düşmesine neden olan etkenler arasında değerlendirilmelidir.

Burun Estetiği Sonrası Burun Düşmesi Durumunda Ne Yapılır?

Burun estetiği sonrasında yaşanan burun düşmelerinde, kişilerin ne yapmaları gerektiğini doğru bir şekilde bilmeleri gerekir. İlk olarak, burun düşmesinin tedavisi için yeniden bir cerrahi operasyon gerektiği bilinmelidir. Çünkü düşme durumu; kemik yapısına, kıkırdak dokusuna ve kişinin deri yapısına bağlı olarak değişim gösterir. Bu sebeple de burun düşmesi görüldüğü zaman doğrudan doktora gidilmesi ve tedavi olunması gerekir. Ardından; doktor tarafından tavsiye edilen işlemlerin uygulanması, kullanılması gereken ilaçların kullanılması ve yapılması planlanan operasyonların yapılması gerekir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir