Çene Gamzesi Nasıl Yok Edilir?

Çene Gamzesi Nasıl Yok Edilir?

Çene gamzesi, birçok insan tarafından ilgi çekici bulunmakta ve sempatik durmaktadır. Bazı insanların çene gamzesine sahip olması şanslı olduklarını düşündürmektedir. Ancak çene gamzesi bazen de sanılanın aksine hiç hoş bir görüntü vermez. Bu yüzden bazı insanlarda çene gamzesinin tedavi edilmesini isterler. Çünkü derin bir çukur gibi görünebilen çene gamzeleri insanları görünüm açısından rahatsız edebilir.
Gamze sadece insanın yüz hatlarında oluşmaz vücudun bazı bölgelerinde de görülebilir. Ancak sıklıkla görülen yerler yanaklar ve çenedir. İnsanlarda gamze olması, halk arasında o kişilerin şanslı olduğu anlamına gelmektedir. Ama gamze bazı durumlarda kötü bir görüntü yaratabilir. Gamze anne karnında yada doğum sırasında oluşan bir kusurdur. Gamzeler her ne kadar kusur olarak nitelendirilseler bile insanlar açısından bir kusur olarak görülmez. Oldukça hoş, dikkat çekici bir durum olarak görülür.

Çene Gamzesi Nedir?

Çene gamzesi, cildin çene bölümünde meydana gelen çukurluklardır. Bu çukurluklar kimi zaman harika bir görünüme sahip oldukları için birçok kişi tarafından beğenilir. Ancak bazı çukurluklarda oldukça kötü bir görünüme sahiptir. Bu yüzden insanların bazıları bu görünümden kurtulmak isterler. Çene gamzesi, çenede bulunan, iki yarısı birleşemeyen kemiklerin tamamen kaynaşmaması durumunda meydana gelir.

Çene Gamzesi Neden Olur?

Çene gamzesi oluşumu iki sebepten meydana gelir.
Bu sebepler şunlardır:
• Anne karnında bebeğin genetik olarak gamzeye sahip olmasıdır. Ancak annede veya babada gamze olmaması çocukta olmamasına engel bir durum değildir.
• Doğum sırasında gerçekleşen bir mutasyon sonrasında gamze oluşabilir. Bu durum tamamen bir kusur olarak algılansa da halk arasında şanslılık olarak bilinir.
Bu durumlar neticesinde kişide gamze oluşumuna rastlanabilir. Bu durum oldukça normaldir.

Çene Gamzesi Kendiliğinden Geçer Mi?

Çene gamzesi oldukça hoş görünüme sahip olan bir durumdur. Doğuştan çene gamzesine sahip olan kişilerden bazıları ilerleyen yaşlarda gamzelerini kaybedebilirler. Bu durum herhangi bir tedavi gerektirmeden kendiliğinden gerçekleşir. Gamzelerin birçoğu kalıcı özellik gösterir ancak bazı insanların gamzeleri yaşlandıklarında kendiliğinden kayıp olur. Bu durum kasların yaşlanıp esnemesiyle gerçekleşir. Oluşan gamze kendiliğinden yavaş yavaş yok olur.

Çene Gamzesi Tedavisi Nasıl Olur?

Her ne kadar insanın vücudunda gamze olması şanslılık durumu gibi görünse de bazen bu durum tam tersi olabilir. Çene gamzesinden rahatsız olan ya da bu görüntüyü sevmeyen kişiler için tedavi yöntemi mümkündür. Çene dolgusu tedavisi ile çene gamzesinden kurtulabilirsiniz. Bunun yanında diğer bir yöntem ise çene implantıdır. Bu tedaviler sayesinde çene gamzesi ortadan kaldırılır. Çene dolgusu çok basit kolay bir tedavidir. Bir anestezi uygulaması ile enjekte işlemi yapılır. İyileşme süresi oldukça kısadır. Çene implantı ise bir ameliyat yöntemidir. Bu tamamen çenenizin yapısına göre belirlenen bir tedavi şeklidir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir