Dermapen Serumları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Dermapen Serumları Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Dermapen serumları; hücre ve doku onarımına yardımcı olan, içeriğindeki etken maddeler yardımıyla hücre ölümlerinin hızını azaltan ve cildin daha dolgun durmasına yardımcı olan serumlardır. Her insan tarafından kullanılamayacak olan bu serumlar, kullanım için uygun olan insanlarda çok sayıda sonucu ortaya çıkaracaktır. Bu nedenle; Dermapen serumlarının ne işe yaradığı, nasıl kullanılması gerektiği ve kimler tarafından bu serumların kullanılabileceği araştırılmalıdır.

Dermapen Serumları Ne İşe Yarar?

Dermapen serumları, özellikle fiziksel olarak çok sayıda yenileyici sonucun alınmasına yardımcı olan serumlardandır.
Bununla beraber, Dermapen serumları şu işlere yarar:
• Cildin daha genç bir görünüm kazanması sağlanır.
• Yüz hatlarının daha dolgun durmasına ve öne çıkmasına yardımcı olur.
• Cildin doğal bir parlaklık kazanmasına yardımcı olur.
• Derin ve büyük şekilde oluşmuş gözeneklerin temizlenmesine ve kapanmasına yardımcı olur.
• Deri altının daha dolu olmasına ve hücre göçlerinin olmamasına yardımcı olur.
Bu gibi işlevlerinin yanı sıra, cilt üzerinde oluşmuş çiziklerin azalmasına ve kırışıklıkların dolmasına da yarayacaktır.

Dermapen Serumları Nasıl Kullanılır?

Dermapen serumlarının kullanılmasında, serumlar için uyumlu cilt iğnelerinin tercih edilmesi gerekecektir. Bu iğneler; kalem şeklinde görünen, üç iğne kısmı bulunan, cilde teması olması durumunda iğnelerin hareketlendiği ve serumun yerleştirilebilir durumda olduğu iğnelerdir. Arka kısmında yer almakta olan alan içerisine Dermapen serumlarının yerleştirilmesi sağlanır ve iğnenin cilt üzerine yerleştirilmesi gerekir. İleri geri hareketlerle ve orta hızla yapılacak olan uygulamayla cilt üzerine serumun yerleştirilmesi sağlanır.

Dermapen Serumları Kimlere Kullanılır?

Dermapen serumları, her insan için kullanılabilecek olan serumlardan değildir. Çünkü bu serumlar; tahriş olmuş ciltler, yaşın ilerlemesine veya çeşitli nedenlere bağlı olarak cilt kırışıklıklarının olması ve onarılması gereken cilt türleri için uygun olan serumlardır. Doğal olarak da erken yaşlarda Dermapen serumlarının kullanılması önerilmeyecektir.
Bununla birlikte; cilt üzerindeki tahribat oranının fazla olması, rahatsız edici boyutta kırışıklıklara sahip olunması ve genç bir görünüm istendiği zaman yirmi beş yaşından itibaren serum uygulaması yapılabilir. Belirtilen cilt kusurlarının daha az olması durumunda ise, Dermapen serumlarının uygulanması için daha geç yaşlara kadar beklenebilir. Ayrıca, bu serumların uygulanmasında kadın ve erkek ayrımı yapılmayacaktır.

Dermapen Serumları Ne Sıklıkta Kullanılmalıdır?

Dermapen serumlarının uygulanmasında, özel olarak tasarlanmış cilt iğneleri kullanılır. Her ne kadar serum ve iğnenin olumlu sonuçlar oluşmasında katkısı fazla olsa da, gereğinden fazla kullanımda bazı sorunlar ortaya çıkacaktır. Özellikle; cilt çiziklerinin oluşmasına, serumun her geçen gün daha az etki etmesine ve istenen verimin alınamamasına neden olan yanlış zaman aralıklarında kullanım, bilinçli olarak düzeltilmesi gereken bir sorundur.
Cilt sorunlarının oldukça fazla olması ve serumun daha yeni uygulanmaya başlandığı zaman dilimlerinde ayda bir sıklıkta; ilerleyen serum kullanım zamanlarında ve cilt tahribatının az olduğu durumlarda ise üç ayda bir olacak şekilde Dermapen serum uygulanmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir