Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?

Dermapen Sonrası Leke Kalır mı? Hangi Arayla Yapılır?

Dermapen, cilt üzerinde oluşan leke veya yaşlanma etkisini ortadan kaldırmaya yardımcı olan tedavi yöntemidir. Cildin yenilenmesini sağlayan bu uygulama, son dönemlerde hastalar tarafından fazlasıyla tercih ediliyor. Aynı zamanda ciltte oluşan birçok cilt sorununu ve kusurların giderilmesini sağlıyor.
Fakat dermapen tedavisi cildin en alt tabakasına kadar yenileyen bir sistemdir. Uygulama boyunca cilt hassaslaştığından tedavi sonrasına çok dikkat edilmelidir. Güneşten mutlaka korunmalı ve güneş koruyu kremler olmadan dışarı çıkılmamalıdır. Aksi taktirde cilt yüzeyinde leke sorunları meydana gelebilir. Bu sebeple tedavi sonrası doktorun tavsiyelerine dikkat edilmelidir.
Dermapen tedavisi hastanın cilt yapısına ve tedavisine göre çeşitli seanslar belirlenerek yapılır. Genellikle tedavi 3-6 seans olacak şekilde 1 ay ya da 2 hafta aralıklarla uygulanır.

Dermapen Uygulamasının Amacı Nedir?

Günümüzün en iyi cilt yenileme yöntemine sahip olan dermapen, her yaş grubuna uygun yöntemlerden biridir. Mikroiğne yöntemiyle tüm cildi uyarır ve kullanılacak ürünlerin etkisini arttırır. Bu uygulamasının asıl amacı, yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmaktır. Ayrıca cildin yenilenmesini sağlayarak birçok cilt problemin önüne geçer. Özellikle de kış aylarında tavsiye edilen cilt yenileme yöntemidir.

Dermapen Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Ciltte oluşan sivilce lekeleri, skar izleri, ince çizgiler ve güneş lekeleri gibi cilt kusurları insanların psikolojik anlamda rahatsız olmasına neden olur. Bu cilt sorunlarını ancak güçlü ve etkili uygulamalar ile tedavi edilebilir. Dermapen tedavisi kadın ve erkeklerin rahatlıkla yaptırabileceği yöntemdir. Herkes dermapen tedavisine başvurabilir ve kısa sürede gözle görülür şekilde sonuçlar alabilir.

Dermapen Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

Dermapen tedavisi son derecede başarılı ve en faydalı yöntemler arasındadır.
Dermapen tedavisinin faydaları şu şekildedir;
• Sivilce ve akne izlerinin giderilmesine yardımcı olur.
• İnce çizgilerin ve kırışıklık görünümünü en aza indirir.
• Cilt tonunu eşitlemeye yardımcı olur.
• Gözenek problemlerinin önüne geçer.
• Cilde parlaklık ve nem verir.
• Güneş lekelerinin azalmasını sağlar.
• Yüzde oluşan skar izlerinin giderilmesini sağlar.
Böylelikle dermapen tedavisi en güçlü ve faydalı tedavi yöntemi olarak bilinir. Belirli aralıklarla yapılan seanslar daha iyi sonuç almanızı sağlar.

Dermapen Uygulamasının Yan Etkileri Var mı?

Dermapen tedavisinin herhangi bir yan etkisi olmuyor. Ancak uygulama sırasında kızarıklık ve yanma hissi meydana gelebilir. Bu durumlar oldukça normaldir. Birkaç saat içerisinde kızarıklık ve yanma hissi azalacaktır. Bunların yanı sıra, dermapen uygulaması iltihaplı ve uçuk bölgelerine yapılmamalıdır. Aksi taktirde cildin zarar görmesine neden olabilir.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen sonrası ciltte leke meydana gelmemesi için birçok unsura dikkat edilmesi gerekir. En önemlisi, cildi güneş ışınlarına karşı korumaktır. Tedavi bittikten sonra mutlaka cilde uygun ve kimyasal içermeyen güneş koruyucu sürülmelidir. Ayrıca aynı gün içerisinde cilt yıkanmamalıdır. Güneş ışınlarına karşı cildinizi koruyarak lekelenmesini önleyebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir