Gamze Estetiği Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kalıcı?

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kalıcı?

Gamzeler; değişen zamanın getirdiği güzellik algısı içerisinde varlığını koruyan, estetik bir duruş kazandıran ve yüzün ayrı kısımlarında olabilen boşluklardır. Estetik olarak en fazla; yanak gamzeleri, çene ortası gamzeleri ve dudak kenarı gamzeleri beğenilir.
Doğal olarak insanın gamzeye sahip olmasının yanı sıra, daha sonradan gerçekleştirilecek cerrahi bir operasyon sayesinde de gamze varlığı sağlanabilir. Bu nedenle; gamze estetiğinin nasıl yaptırılabileceği, kimlerin gamze estetiği yaptırabileceği, gamze estetiğinin kalıcılık süresinin ne olduğu öğrenilmeli, sonrasında gamze sahibi olunmalıdır.

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Gamzelerin oluşmasının temelinde, hücre göçü olarak adlandırılan bilimsel olay vardır. Daha sonradan yapılacak olan ve cerrahi bir işlem gerektiren gamze yapımı için de benzer bir durum söz konusudur.
Bununla beraber, gamze estetiğinin adımları şöyledir:
• Estetik uzmanı olan doktor ile hastanın görüşmesi tamamlanır. Operasyona ve operasyon sonrası ilaçlara engel olan bir sağlık sorunu yoksa operasyon kararına varılır.
• Estetiği yaptırmak isteyen kişinin, yüzünün neresinde ve kaç tane gamze istediğine karar vermesi istenir.
• Bu gamzelerin büyüklüğüne de karar verildikten sonra, estetik olan kişinin uyuşturulması sağlanır.
• Ağız içi kısmından alınan ev vücuda hasar bırakmayacak parçalar sonucunda, gamze olması planlanan yerlerde boşluklar oluşur. Bu boşluklar, cerrahi bir ip yardımıyla çukur halini alacak şekilde ayarlanır ve ipin ağız içine yerleştirilmesi sağlanır.
Bu şekilde, kısa sürede tamamlanan gamze operasyonundan sonra günlük hayata kısa sürede devam edilebilir.

Gamze Estetiği Ne Kadar Kalıcıdır?

İnsan vücudu üzerinde sonradan hücre göçü oluşturulamayacağı için, gamze estetiklerinin de bir süresi söz konusudur. Ağız içine yerleştirilen ipler, belirli sürelerden sonra gevşeme durumuna gideceği için; belirgin halde olan gamzenin silinmeye başladığı, hafif sarkmış bir görünüm olacağı görülür.
Bu nedenle, ip ömrüne göre (Bu ömür genelde iki yıl olarak, doktor tarafından bildirilir.) gamze görünümü olacağı unutulmamalıdır. İki yılın sonunda, istenirse yeniden gamze estetiği yaptırılabilir.

Gamze Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Gamze estetiği, çok büyük cerrahi işlemler gerektiren bir estetik değildir. Bu nedenle, özel içerikli sağlık sorunu olmayan ve yaş olarak en azından reşit olan herkes yaptırabilir.
Ancak, şu aralıkta yer alan insanların gamze estetiği yaptırması önerilmeyecektir:
• Estetik planı olan kişinin kullanmak zorunda olduğu bir ilaç, narkoz veya ağrı kesicilerle tepkimeye girmemesi gereken bir ilaç olabilir. Böyle bir sorunu olan insan, gamze estetiği yaptırmamalıdır.
• Yaşı çok küçük olan insanlar, hem estetik için gereken direnci hem de mantıklı karar verme kriterini karşılayamaz. Bu nedenle, ayırt etme gücü kazanmamış kişilerin gamze estetiği yaptırmaması gerekir.
• Yanak dolgusu veya farklı bir estetik, gamze estetiği ile çakışarak kötü görünüm ortaya çıkarabilir. Bu durumda, önce yapılmış olan estetik geri alınamayacak olduğu için, gamze estetiği ertelenmelidir.
Bu aralıkların dışında kalan kişiler, gamze estetiği için uygundur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir