Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir

Göz altı ışık dolgusu etkisini ne zaman gösterir? Ne kadar dayanır?

Göz altı ışık dolgusu tedavisinde hyaluronik asit kullanılmaktadır. Bu asit uygulamanın uzun zaman etkisini korumasını sağlamaktadır. Göz altı ışık dolgusunda etkisini koruduğu süre ortalama olarak 1-1 buçuk sene olarak görülmektedir. Fakat, bu süre kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Örneğin, göz altında oluşan çukurluk çok olan bireylerde bu süre azdır. Bu süreyi etkileyen bir diğer faktör de kullanılan ışık dolgusudur. Örneğin, kullanılan ışık dolgusunun miktarı tedavinin süresine etki eder.

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, göz altında oluşan morlukları herhangi bir cerrahi müdahale olmadan tedavi etme sürecinde kullanılan bir maddedir. Göz altı bölgesindeki şikayetleri çözmek için geliştirilmiş göz altı ışık tedavisi her yaş için kullanılabilecek bir tedavidir. Bu tedavi esnasında herhangi bir ameliyat ya da hastanede yatışa gerek duyulmamaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Göz altı ışık tedavisini başlamadan önce göz altına anestezi kremi sürülmektedir. Böylelikle, uygulanacak bölge uyuşturulmaktadır. Göz altı uyuşması gerçekleştikten sonra o bölge güzel bir şekilde temizlenmektedir. Daha sonra göz altı ışık dolgusu iğne kullanmadan cilt altına enjekte edilmektedir. Bu işlem gerçekleştirilirken kullanılacak dolgu miktarını doktor hastanın ihtiyacına göre belirlemektedir. Bu işlemlerin hepsi tam olarak 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusunun Yan Etkileri Nelerdir?

Göz altı ışık tedavisi gerekli merciler tarafından onaylanmış ve tüm dünyada kullanılan bir uygulamadır. Göz çevresi çok karışık bir yapıya sahip olduğundan dolayı tedavi edilmesi zor bir yerdir. Bu nedenle göz altı ışık tedavisi gerçekleştirilirken hastanın bu konuda belli başlı bilgilere sahip olması çok önemlidir. Göz çevresi, vücutta bulunan damarların yoğunlukta olduğu bir bölgedir. Bu yüzden, bu alanda yapılacak işlemlerin dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Gerekli malzeme ve maddeler kullanıldığı takdirde göz altı ışık dolgusu tedavisi herhangi bir yan etki bulundurmamaktadır.

Göz Altı Işık Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Göz altı ışık tedavisi pek çok insan tarafından tercih edilen bir uygulamadır. Bu uygulamanın temel amacı göz çevresindeki kötü görüntüyü azaltmak ya da yok etmektir. Bu uygulamanın avantajları, göz altı ışık dolgusu tedavisinin tercih edilmesindeki önemli sebeplerden bir tanesidir. Bu avantajlara bakacak olursak avantajlar şu şekildedir:
• Uygulama gerçekleştirilirken herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmemesi avantajlarından bir tanesidir.
• Uygulama esnasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemektedir.
• Beklenilen etki çok kısa bir süre içerisinde oluşmaktadır.
• Göz altı ışık dolgu tedavisi uygulandıktan sonra kalıcı olmaktadır.
• Yan etki ya da risk minimum seviyelerdedir.

Göz Altı Işık Tedavisinde Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Göz altı ışık dolgusu tedavisinde sonuç çok çabuk bir şekilde görülmektedir. Uygulama uygulandıktan sonraki ilk 1-2 gün içerisinde göz çevresinde bir miktar ödem ya da morluk bulunabilmektedir. Fakat, bunlar geçtikten sonra pozitif anlamdaki değişiklik kendisini hemen gösterir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir