Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Dayanır? Riski Var Mı?

Göz kapağı ameliyatı, ihtiyaç duyulan estetik işlemlerinden biri olarak karşımıza çıkar. Yaşın ilerlemesi sonucunda zamanla göz kapaklarında düşmeler meydana gelir. Bu düşüklük fiziksel anlamda kötü bir görsellik sergilenmesine neden olur.
Fiziksel görüntüden yeteri kadar memnun olmayan kişiler soluğu göz kapak estetik işlemlerinde alır. Fakat göz kapağı ameliyatı yaptıracak olanlarında bilmesi gereken bazı önemli ayrıntılar vardır. Göz kapağı ameliyatı, üst kapak sarkmaya başladıysa ve görme formunu bozuyorsa yapılabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Kaç Yıl Sürer?

Göz kapağı ameliyatı yaptıracak olanlar için en önemli unsurlardan biri güvenilir yerlerin yolunu tutmaları olacaktır. Bunun yanı sıra göz kapağı ameliyatının kaç yıl dayanacağı, kalıcılık nasıl olduğu da bilinmelidir. Ameliyat sonrasında kalıcılığı 10 yıla kadar sürebilirken, bu süreç kişinin yapısına bağlı olarak 12 yıla kadar da çıkabilir. Göz kapağı ameliyatı yaptırarak;
• Daha genç görünme
• Görme formunu sağlama
• Mutlu olma
• Canlı bakışları elde etme
Konusunda avantajlardan yararlanmaya başlayabilirsiniz. Ameliyatı yaptırdıktan sonra ise ortaya çıkan sonuçtan çok fazla memnun kalmaya başlarsınız. Ayna karşısına geçtiğiniz zaman artık karşınızda daha canlı bakışlara sahip ve genç görünen biri olur.

Göz Kapağı Ameliyatı Kalıcı Mıdır?

Göz kapağı ameliyatı yaptırarak etkisi uzun sürecek sonuçlardan yararlanmaya başlarsınız. 10 yıla kadar etkisini sürme özelliğine sahip bir ameliyat türüdür. Göz kapak ameliyat işlemi yapıldıktan sonra yeniden yapılma ihtiyacı söz konusu değildir. Fakat çok ileri yaşlarda yeniden yapılma ihtiyacı oluşabilir. Tabi tüm bu işlemlerde estetik doktorunun yapılacağı incelemeler ve karar sonrasında gerçekleşir. Fakat genel olarak ameliyat türüyle ilgili olarak söylememiz gereken en önemli hususlardan biri uzun süreli bir kalıcılık sağlıyor olmasıdır.

Göz Kapağı Ameliyatının Riski Var Mı?

Her bir ameliyatın kendi içerisinde risk barındıran özellikleri olabilir. Şüphesiz aynı durumun göz kapağı ameliyatı açısından da geçerli olabileceğini bilmelisiniz. Göz kapağı ameliyatı basit bir işlem olarak görülse de riskleri taşıyabilir. Görülme durumu söz konusu olabilecek nadir durumlardan biri ameliyat sonrasında kanama diyebiliriz. Bu işlem herkeste görülecek diye bir kaydaya sahip değildir. Yalnızca bazı kişilerde kanama gibi sorunlar ortaya çıkarabilir. Ameliyat yapılırken kanama ile karşı karşıya kalındığı durumlarda ise drenaj tedavisine başlanır.

Göz Kapağı Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Göz kapağı ameliyatında gerçekleştirilecek olan işlemler lokal anesteziyle yerine getirilir. Yaklaşık olarak göz kapak estetik işlemlerinin süresi 45 dakika- 1 saat şeklindedir. Her iki taraftaki göz kapağı için ameliyat 1 saat içerisinde tamamlanmış olur.
Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası
Göz kapağı ameliyatından bir gün sonra göz kapaklarında morarma ve şişkinlik oluşabilir. Böyle bir görüntüyle karşılaştığınız zaman paniğe kapılmayın. Yalnızca birkaç günlük için geçerli olurken bu şişlik ve morarmalar düzelmeye başlayacaktır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir