Kilo Verince Gamze Çıkar Mı?

Kilo Verince Gamze Çıkar Mı? Gamze Estetiği Zamanla Kaybolur Mu?

Gamze, ağız kenarına yakın bölgelerde, çenede ve bel kısmında yer alan ufak çukurlara verilen addır. Çene gamzesi nadir olarak görülse de rastlanılan gamze türlerinden biridir. Gamze denildiğinde ilk akla gelen ağız kenarında yanağın alt kısımlarında bulunan çukurlardır. Daha ziyade gülme sırasında belirginleşen yanak gamzeleri tek bir tarafta olduğu gibi her iki tarafta aynı anda da görülebilir. 

Gamzenin bazı kişiler için çekici görüntü sunduğu bazıları için ise sevimli bir yüz ifadesi oluşturduğu düşüncesi bulunuyor. Her ne kadar nasıl bir yansıma yaptığı kısmında ortak bir algıya varılamasa da son yıllarda artan gamze estetiği raporlarına göre sevildiği gözlemlenebilir. Gamze bazı kişilerde doğuştan sahip olunan bir durumdur. Buna sahip olmayanlar için ise alternatif yöntemler estetik operasyondan geçiyor. Son yıllarda estetik operasyonları arasında gamze estetiğinde artış olduğu görülüyor. Fazla kiloların gamze görünümünü yok ettiği, var olan gamzenin zayıflama ile ortaya çıktığı düşüncesi doğruluğu olmayabilir. Var olan gamze fazla kilo alınması anında daha az görülmekle birlikte tamamen görünmez olması mümkün olmayacaktır. Doğal olarak kilo verildiği durumlarda gamze ortaya çıkması durumu söz konusu olmayabilir.

Gamze Estetiği Kalıcı Mı?

Gamze estetiği kalıcı işlemlerdir. Ancak işlem sonrası aşırı kilo alındığı durumlarda yanaklarda meydana gelecek olan şişkinlik gamze estetiği ile elde edilen çukurların belirginliğini biraz etkileyebiliyor. Bu gibi durumlarda istisnai olarak gamze estetiği işlemi tekrarlanabiliyor. Gamze estetiği müdahalesinin etkili bir şekilde gerçekleşmesi için özellikle yanak dolgunluğu fazla olan durumlarda öncelikli olarak bişektomi, yanak estetiği yapılması daha doğru bir adım olabiliyor. Bu sayede belirgin gamzelere kavuşmak mümkün oluyor.

Gamze Estetiği Nasıl Yapılır?

Gamze estetiği, yapılan işlemlerin benzerliğinden dolayı bişektomi ile aynı operasyon gibi algı yaratabiliyor. Ancak iki ameliyatın benzer olduğu noktalardan birisi lokal anestezi ile gerçekleştiriliyor olması bir diğeri de uygulamanın yanak çevresinde yapılması. Amaçlarına bakıldığında bu iki işlem birbirinden ayrılıyor. Gamze estetiği belirlenen kısımlarda çukur oluşturmak adına işlem yapılırken bişektomi ise yanak içerisinde yer alan bichat yağ dokusunun alınması işlemidir. Dolayısıyla bu ikisi birbirinden farklı işlemleri temsil ediyor. Gamze estetiğinin yapılış aşaması şu şekilde;
• İlk adım işlem yapılacak alanda işaretlemeler yapılıyor.
• Lokal anestezi ile bu alanlar uyuşturuluyor ve gülme kası ağız içinde bulunan mukozaya dikiliyor. Buna ek olarak bir diğer yöntem ise gamze olacak yerden yağ ya da kas dokusu çıkarılıyor.
• Genel hatlarıyla gamze estetiği mimik ve yüz kasları üzerinde yapılan işlemleri kapsıyor.
• İşlem süresi boyunca gerekli alanlarda kaslar birbirine dikişlerle bağlanıyor. Ve dikiş esnasında eriyen özellikte ipler kullanılıyor.
Bu işlemlerin ardından gamzelerin belirgin olarak kendini göstermesi için gerekli süre 1 aydır. 1 ayın sonunda da doğal görünümlü gamzelere kavuşmak mümkün oluyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir