Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi?

Revizyon Burun Ameliyatı Tehlikeli Mi? Kimler Yaptırabilir?

Burun estetiği diğer estetik ameliyatlarda göre çok daha zorlayıcı ve karmaşıktır. Her ne kadar ameliyat uzman bir doktor tarafından gerçekleşse de revizyon oranı yüksek bir ameliyattır. İşlem sonrasında burnun dış şeklinde bozukluklar olabilir. Aynı zamanda sorunum güçlüğü de yaşanabilir. İlk yapılan burun ameliyatına göre revizyon burun ameliyatı çok daha zordur revizyon burun ameliyatı çok daha fazla deneyim be tecrübe gerektirir.

Bu konuda çok merak edilen konulardan bir tanesi de revizyon burun ameliyatının tehlikeli olup olmadığıdır? Revizyon nurun ameliyatında meydana gelebilecek bazı komplikasyonlar ve riskler vardır. Revizyon burun ameliyatı sonrasında nefes almada zorluk, burun kanamaları ve burun çevresinde uyuşukluk gibi riskler de bulunur.
Revizyon Burun ameliyatını daha öncesinde estetik burun ameliyatı geçirmiş ve memnun olunmamış kişilere ve sağlık açısından da memnuniyet yaşamayan kişilere uygulanır. Genelde hastalar burunlarının yüz hatlarına uygun olmadığı şikayeti ile revizyon burun ameliyatına başvurur. Revizyon Burun ameliyatları ne kadar iyide geçse sonrasında bazı problemler yaşanabilir. Bunlardan birisi geç iyileşme problemidir.

Revizyon Burun Ameliyatı Nedir?

Estetik burun ameliyatı sonrasında meydana gelen şekil bozuklukları, eğilme, anatomik problemler ve burun tıkanıklığı fan dolayı başvurulan ameliyata revizyon burun ameliyatı denir. Burun ameliyatları en çok revizyon yapılan bir işlemdir. Çünkü burundaki problemler çok daha fazla göze çarpacaktır. Buru ameliyatları sonrasında istenmeyen sonuçlara neden olan bazı etkenler bulunur. Bu etkenler;
• Hastanın beklentisinin tam anlamı ile anlaşılmaması
• Cerrahi teknik hatalar
• Ameliyat öncesinde sorunun net olarak belirlenmemesi
• Hastaya ait yapısal özellikler
• Ameliyattan sonra iyileşme döneminde görülen bazı problemler.
Bunlar revizyon ameliyatı gerektiren sorunlardır. Burun ameliyatı sonrasında bu sorunlarla karşılaşılabilir.

Revizyon Burun Estetiği İşlemi Ne İçerir?

Revizyon burun ameliyatının amacı fonksiyonel ve estetik sorunları çözüme kavuşturmaktır. Burun çökmesi gibi sorunlarla ilgilenir. Revizyon Burun ameliyatlarında kıkırdaklar kullanılır. Buruna yeniden şekil vermek için yerleri değiştirilmektedir. Revizyon buru Ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılır.
Revizyon Burun Ameliyatı da Hangi Yöntemler Tercih Edilir?
Revizyon burun ameliyatlarında genel olarak açık ve kapalı yöntem yapılır. Büyük bir yapısal değişiklik söz konusu ise açık burun estetiği yöntemi tercih edilir. Küçük düzeltmeler yapılacaksa, bunun içinde kapalı teknikler kullanılır. Kapalı rinoplastid4 herhangi bir kesi bulunmaz. Açık rinoplastide kesi yapılır. Kapalı veya açık ameliyat için hastanın durumu söz konusudur.

Revizyon Burun Ameliyatı Sonrası

Revizyon Burun Ameliyatı ilk buru ameliyatına göre çok daha uzun sürer. Eğer ameliyatta herhangi bir komplikasyon gelişmezse hasta ameliyat günü taburcu edilebilir. Revizyon burun ameliyatı sonrasında göz çevresinde şişlik ve morluk yaşanabilir. Göz çevresinde gelişen bu morluklar 3 veya 4 gün içerisinde kaybolur. Ödem ise gün geçtikçe azalır. Ameliyat sonrasında 10 gün içinde iş hayatına dönülebilir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir