Sonradan Gamze Yaptırmak Mümkün mü? (Yanak Gamzesi)

Sonradan Gamze Yaptırmak Mümkün mü? (Yanak Gamzesi)

Gamzeler bazı insanlarda doğuştan var olmaktadır. Dışarıdan bakıldığında gamzeli kişiler sempatik ve çekici görünse de aslında kasların kısa kalmasından kaynaklanan bir durumdur. Gamzeler yaş ilerledikçe belirginliğini de kaybedebilir. Ayrıca bu duruma kilo alıp verme de etkilidir. Gamze görüntüsünü seven ve kendilerinde olmadığı için üzülen kişiler için gamze estetiği ile bu mümkün. Kadınlar erkeklere göre daha çok gamzelerinin olmasını isterler. O yüzden daha çok kadınlar yanak gamzesi operasyonu için doktorlara başvurup, konu hakkında bilgi sahibi olmak isterler.

Sonradan Yanak Gamzesi Yaptırmak Mümkün mü?

Sonradan gamzelere sahip olmak gelişen teknoloji sayesinde günümüzde mümkün hale geldi. Yüz ve yanaktaki hangi bölgelere gamze yapılacağına karar verme aşaması tamamlandıktan sonra yaklaşık 30 dakikalık operasyonla belirgin gamzelere sahip olunabilir. Gamze estetiği için yaş sınırlaması olmadığı için 18 yaşını tamamlamış her birey bu operasyonu yaptırabilir.

Ameliyat Aşamaları Nedir?

Gamze yapılacak bölgeye öncesinde lokal anestezi işlemi uygulanır. Sonrasında aktif ameliyat evresine geçiş yapılarak cerrahi müdahale ile operasyon yapılarak kısa sürede sonuç sağlanır. Gamze işlemi sonrasında operasyon yapılan yerlerde dikişe dayalı şişkinlikler görülebilir. Bu şişkinlikler bir hafta gibi kısa bir sürede iyileşecektir. İyileşme evresinde dikiş ipleri kendiliğinden eriyecek olup, gülerken gamzelerin ortaya çıkması belirginleşecektir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?

Yüze uygulanacak olan operasyon sonrasında ameliyat olan kişinin aynı gün yumuşak besinler tüketmesi gerekir. Şişkinliğe dayalı olarak oluşacak ağrılarda bu sürede normal karşılanmalıdır. Ağrıları hafifletmek için doktorun vermiş olduğu antibiyotik ve ağrı kesici ilaçlar aksatılmadan kullanılmalı. Ameliyat sonrası oluşan ödem ve ağrılar şiddetli ve dayanılmayacak seviye de olursa mutlaka uzman doktora başvurulmalıdır.

Gamze Estetiğini Eski Haline Döndürülür Mü?

Gamze estetiği yaptıran kişi istediği zaman eski haline dönebilir. Kişi gamzelerinden sıkılır ya da yeterince memnun kalmazsa, kendine yakıştırmazsa kısa süreli müdahale işleminin ardından gamzelerden kurtulabilir. Yüzünde değişiklik yapmak isteyen kişiler belli zamanda sonra yeni değişikliğe ihtiyaç duyarsa bu onlar için oldukça basit bir yöntemdir.

Gamze Estetiğinin Riskleri Var Mıdır?

Her operasyonda olduğu gibi gamze estetiği ameliyatında da risk vardır. Her cerrahi müdahale de en ufak bir hata kalıcı hasar bırakabilir. Bütün olası etkiler göz önünde bulundurularak işlem yaptırılmalıdır. Gamze estetiğinde iki tür risk vardır.
Bunlar;
• Enfeksiyon
• Kanama
Olası durumlar söz konusu olduğunda ufak bir müdahale işleminin ardından geçme olasılığı yüksektir.
Gerçekleştirilen operasyonların bazılarında çıkarılan doku yetersiz olabilir. Bu durumda gamze oluşmama ihtimali vardır. Oldukça fazla çıkarılan doku da gamzenin çökük ve yapay olmasına neden olur. Bunun için ne kadar basit gibi görünse de sonuçlarından memnun kalınması için büyük çaba gerektirir. Her iki durumda da doktorun müdahalesi ile istenen sonuca ulaşılması mümkündür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir