18 Yaş Altı Burun Estetiği Olur Mu?

18 Yaş Altı Burun Estetiği Olur Mu?

Burun estetiği, bireylerin doğuştan gelen burunda anormal bulgular ve ya sonradan oluşan kazalar sonucu burun yapısının bozulması ile yapılan bir ameliyattır. Bu nedenle birçok insan burun estetiği yaptırmak istiyor. Bazen de burun dışarıdan düzgün görünürken içeriden kemik eğriliği olabiliyor. Böyle bir durumda da kişi rahat ve kaliteli nefes almakta zorluk yaşıyor. Kişiler yaşanan bu kalitesiz nefes problemleri şikayetlerinden dolayı burun estetiği ameliyatı yaptırmak istiyor.

Burun estetiği için en çok gelen sorulardan biride 18 yaş altı burun estetiği olur mu? Bu soruya şöyle cevap verelim; burun estetiği için kızlarda ve erkeklerde farklılık gösterir. Bunun nedeni ise erkek ve kız çocuklarının büyüme gelişimlerinin farklı olmasından kaynaklanıyor. Ancak genel olarak yanıt verecek olursak, 18 yaş altı burun estetiği olur.

Burun Estetiği İçin Belirlenen Yaş Skalası

Burun estetiği de cerrahi bir müdahaledir. Bu nedenle yapılması için belli bir yaşa ulaşmak gerekir. Burun estetiği ameliyatlarında kız ve erkek çocuklarının yaşları farklı olarak ele alınır, büyüme ve gelişmeleri belli bir yaşa geldiğinde durduğu için bu durum kız ve erkek çocuklarının hangi yaşta burun estetiği olabileceklerini belirler.

Kız çocuklarının gelişimi erkeklere oranla daha erken tamamlanır. Kızlar 15 ila 17 yaşında gelişimlerini tamamladıkları için burun estetiği olabilirler. Erkekler ise belirlen yaş 18 ila 19 yaşları arasıdır. Ancak bazı durumlarda (burundan kaynaklı nefes darlığı) 18 yaş altında burun estetiği ameliyatı yapılır.

Burun Estetiği Neden Yapılır?

Burun estetiği hem sağlık problemlerinden dolayı hem de daha güzel bir görünüme kavuşmak için yapılır. Ancak her hekime başvuran kişiye de burun estetiği uygulanmaz. Bunun için hekimin kararı oldukça önemlidir.

Peki, burun estetiği neden yapılır? Burun estetiği yapılmasının nedenleri şunlardır;

  • Kemerli bir burun yapıya sahip olmak
  • Uzun bir buruna sahip olmak
  • Burun deliklerinin aşırı büyük olması
  • Burunda kemik eğriliği
  • Burun tıkanıklığı

Yukarıda belirtiğimiz nedenler burun estetiği yaptırma nedenleri arasında en sık yer alanlardır. İşin ehli estetik cerrahlarının yardımı ile güzel bir buruna sahip olabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyat

Burun estetiği ameliyatı oldukça pahalı bir işlemdir. Burun estetiğinde belirlenen fiyatlar devlet ve özel hastanelerde farklılık gösterir. Buruna uygulanacak cerrahi müdahale kişiden kişiye farklılık göstereceği için fiyatlarda bu doğrultuda değişecektir. Ancak ortalama burun estetiği fiyatları 10.000 TL ile 35.000 TL arasında farklılık gösterebilir. Ek masraflar için fiyat artabilir.

18 Yaş Altı Burun Estetiği Ücretsiz Mi?

Burun estetiği oldukça masraflı bir işlemdir, bu nedenle birçok kişi yaşadığı sorunlardan dolayı burun estetiği olamayabiliyor. Devlet hastanelerinde yapılan burun estetiği ameliyatları özele göre daha uygun fiyatlıdır. Peki ya 18 yaş altı burun estetiği ücretsiz mi? Tamamen ücretsiz diyemeyiz. Ancak bazı indirimlerden yararlanmanız mümkündür.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir